Aromaterapie na jaře

Jaro už je cítit ve vzduchu a podle čínského kalendáře přichází ke slovu element Dřeva. Energie, která se nashromáždila během zimy, začíná růst a stoupá vzhůru, stejně jako první rašící výhonky a klíčky. Také cítíte, jak vaše energie dostává nový impulz? Pojďte si s pomocí éterických olejů uvolnit důležité dráhy v těle, aby mohla vaše nová vlna energie volně proudit. 

Jaro je rozhodně potřeba odlehčit. Kromě čerstvých jarních bylin zařaďte do jídelníčku naklíčená zrna a naplánujte si jarní očistu zevnitř i zvenku. Játra a žlučník jsou hlavními orgány v elementu Dřeva a ne nadarmo je na jaře ideální čas k jejich nejrůznějším očistným kúrám. Když totiž energie v játrech neproudí, nastávají nejrůznější potíže od těch trávicích a vylučovacích, přes migrény, únavu a svalovou ztuhlost až po psychické problémy. Vynechte z jídelníčku vše tučné, smažené, alkohol, kávu, bílý cukr a nekysané mléčné výrobky, pijte hodně čerstvé vody a zařaďte kúru s detoxikačním čajem a tinkturu z čekanky, která napomáhá obnově jaterních buněk.

Inhalace citrusových éterických oleje, jako je bergamot, grep, pomeranč nebo citron jsou v tomto období ideální. Pročistí dráhy jater a žlučníku a dodají vám jarní optimismus. Nevolnostem ulevujte mátou a heřmánkem, proti migrénám vyzkoušejte aroma olej rozmarýn výborně rozproudí vaši energii i lymfu a zimní melancholie se v jeho vůni rozplyne jako mlha v raním slunci. Na jaře může být najednou té aktivity na vás moc, nezapomeňte proto na relaxaci. Večerní relaxace s levandulovým nebo meduňkovým olejem blahodárně působí nejen na játra, ale také na vaše nervy.